Visit Nykoping (en)
Sportlov i Gumshallen
Sportlov i Gumshallen

2025 Sportlov med racketsport

Idag, kl. 10:00 - 15:00
Gumsbackevägen 2

Om evenemanget

Nu när snön inte riktigt räcker till för utomhusaktivitet slår vi ett extra slag för våra inomhussporter :)

Nu är det dags för sportlov för all barn och ungdomar i Nyköping med omnejd.
Härligt!
I och med det rådande vädret slår vi ett extra slag för våra racketsporter som passar både ung och gammal.

  • Roliga aktiviteter att göra både med kompisar och familj
  • Rabattaerade priser för alla barn och skulungdomar under dagtid och helger
  • Enkelt att boka, både online och via telefon ( se kontaktuppgifter längre ner)

 

  1. Badminton: För de som vill prova på, älskar att tävla och ha kul samtidigt! Badminton är en fartfylld och spännande sport som passar både för enskilt spel och för dubbelspel. Vi har utrustning för alla och våra instruktörer finns där för att hjälpa till och lära ut grunderna eller finslipa dina färdigheter.


  1. Bordtennis:
    Är det du som är vår nästa Truls? Boka ett bord och lire ett set eller två. Avsluta med en klassisk rungpingisturnering och gör upp om vem som har det skönaste spelet :)
  1.  

  2. Pickleball: För de som vill prova på något (realativt) nytt! Pickleball är en rolig och lättillgänglig sport som kombinerar element från tennis, badminton och bordtennis. Det är perfekt för alla åldrar och färdighetsnivåer och vi kommer att ha specialanpassade banor och utrustning för att se till att barnen får bästa möjliga upplevelse.

    Hos oss kan du även boka aktiviteter som basket, innebandy, fotboll, gympasal och mycket mycket mer.
    Ring eller kontakta oss gärna via 0155-450 950 , info@gumshallen.se och boka direkt online via https://gumshallen.goactivebooking.com/
    Välkommen att fira sportlovet hos oss!

 

Arrangör: Gumshallen
Telefon: 0155450950

Kommande datum

  • Söndag 23/02 2025 · 11:00 - 17:00

Hitta hit

Plats: Gumsbackevägen 2